O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Film-egzamin na koniec szkoły w niemczech

Ostatnia aktualizacja 11 lat temu
M
malutkiPoczątkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 11 lat temu
Witam.Znalazłem film którym chciałbym się podzielić z resztą załogi.Przedstawia jakie zadania muszą wykonać kandydaci na marynarzy w niemczech...gdyby tylko u nas szkoły były tak wyposażone...link: http://www.einsli...xml?vote=4
Pozdrawiam;)
Adam ReszkaAdam ReszkaUżytkownik Użytkownik
Dodano 11 lat temu
Brawo @Malutki! Podałeś pouczający link z ciekawym i istotnym materiałem dla krajowych szkoleniowców. Lecz dla nas nieosiągalny! A szkoda!

Pozdrawiam - ARes.
Nowicjusz Nowicjusz
Dodano 11 lat temu
Świetnie Marek,że znalazłeś ten film.Faktycznie jest to bardzo dobry materiał poglądowy pokazujący jak wygląda egzamin na marynarza w Niemczech.
Napisałem kiedyś artykuł o tej szkole w Homberg'u nad Renem pt.:

"Europejskie Centrum Szkolenia kadr żeglugowych w Duisburgu"

http://www.zeglug...cle_id=202

Na filmie pokazane są min. warsztaty szkolene gdzie znajduje się orginalny silnik Deutz.
Kiedyś we wrocławskiej szkole też mieliśmy silnik Puck, który również był na "chodzie".
Najbardziej interesującym jest jednak symulator żeglugi rzecznej.
Szkoda, że nie wszyscy rozumieją po niemiecku bo wypowiedzi Schiffsmädchen i Schiffsjungów są bardzo interesujące.
Hendryk (ten w okularach) odbywa swoje szkolenie na Jeziorze Bodeńskim (relacje z jeziora przekazuje nam Mirek Rejski) i opowiada jak to wygląda.
Na zakończenie filmu uczniowie a raczej już marynarze otrzymują dyplomy z wynikami egazaminów odbytymi przed Komisją Izby Przemysłowo-Handlowej (Prüfungsausschüssen der Industrie- und Handelskammer) z rąk kpt.statku szkolnego "Rhein" pana Lothara Bartelsa.Z tyłu widoczny jest dyrektor szkoły pan Hans-Günter Portmann.
Obu tych panów poznałem osobiście na konferencji w Strasburgu.

Jeszcze raz podkreślam,że tak właśnie wygląda prawidłowe szkolenie zawodowe ( 18 m-cy praktyki na statku i 9 m-cy w szkole, a nie odwrotnie) oraz egzamin na stopień marynarza otwierający drogę dla kapitanów prowadzących w przyszłości najnowocześniejsze i największe statki w Europie.
Edytowany przez x5 dnia 22.10.2010, 11 lat temu
Nowicjusz Nowicjusz
Dodano 11 lat temu
Tak też mogło być dziś w naszej Akademii... gdyby nie te decyzje o Jej likwidacji...

Jako były żeglugowy BHP-owiec, szczególnie zwróciłem uwagę na właśnie te sprawy pokazane na egzaminie....
Pokazane tam kamizelki, u nas miały być wprowadzone jako obowiązkowe już na początku lat osiemdziesiątych...
Edytowany przez x38 dnia 22.10.2010, 11 lat temu
Elzbietka marynarzElzbietka marynarzUżytkownik Użytkownik
Dodano 11 lat temu
mnie tez to czeka niedlugo(;
ELzbietka marynarz>a/b Ms Bayerischer Wald<....pozdrowionka..
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.