O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

KOZIOROŻEC W-02

Ostatnia aktualizacja 7 lat temu
ValdemarasValdemarasAdministrator Administrator
Dodano 17 lat temu
KOZIOROŻEC-W-02

zegluga.szympanstudio.pl/albums/koziorozec/normal_KoziorozecW02.jpg
Pchacz "Koziorożec "W-02" na Wiśle koło Solca Kujawskiego. fot. W.Danielewicz lipiec 1983

TYP STATKU: pchacz typu Koziorożec
ROK I MIEJSCE BUDOWY: 1980; Stocznia Odra, Szczecin.
NR. BUD.: B598/6
WYMIARY:
długość-20,67 m, szerokość-8,66 m, zanurzenie-0,80 m.
SILNIKI GŁÓWNE
2 silniki wysokoprężne typu:UE680/193/1; 6 cylindrowe; prod.: Puckie Zakłady Mechaniczne w Pucku ; moc: 329 KM
PĘDNIK: 2 śruby; PRĘDKOŚĆ: 13 km/godz. ; ZAŁOGA: 3 ludzi.

PRZEBIEG SŁUŻBY:

1981: KOZIOROŻEC-W-02 - Przedsiębiorstwo Państwowe Żegluga Warszawska, Warszawa.
1995: KOZIOROŻEC-W-02 - BEL-POL Sp. z o.o., Warszawa.
2000: KOZIOROŻEC-W-02 - Radan Sp. z o.o., Gliwice.
2005: TRANSBODE 12 - Transbode S.C., Wrocław
2008: NAWA S 4 - Nawatrans Polska Sp. z o.o., Szczecin. Port mac.: Wrocław.
Waldemar Danielewicz
Edytowany przez Apis dnia 25.12.2018, 5 lat temu
S
sssss85Początkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 17 lat temu
w 1980r ze stoczni w szczecinie odebral tego Koziołka Stanislaw Fidelis i dowodzil nim do 1989r.plywal dla zeglugi warszawskiej.mam zdjecie z 1993r kiedy stoi jeszcze w płockm porcie.mam sentyment do tego pchacza mialem 2 latka kiedy pierwszy raz wyplynalem w rejs wlasnie na W-02
sssss
K
K DomagalaPoczątkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 17 lat temu
Pływałem na nim jako sternik a kapitanem był własnie S.Fidelis/zam.Płock/ Przewozilismy zborze z Gdańska do elewatora na Zeraniu/Białołęce/.Załoga była Ok .
Krzysztof Domagała
K
K DomagalaPoczątkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 17 lat temu

Cytat

Stanislaw Fidelis

Krzysiu miło jest przeczytac w internecie że tak miło i ciepło wspominasz prace jako sternik na Koziorożcu W-02. Ciekawy jestem czy masz prosty nos po wichurze podczas której drzwi wejsciowe uderzyly Cie w twarz? to rzeczywiscie byl sztorm w płockim porcie. Ja jeszcze do 1990 roku dowodzilem Koziorożcem..od 1990 roku przeniosłem sie do PBW Tczew pływając na pchaczu Sambor typu Koziorożec obslugujac poglębiarki w rejonie Jastarnia-Kuznica-Póck.



Serdecznie witam i skladam wyrazy szacunku mojemu kapitanowi panu Stanisławowi Fidelisowi.Pamięć pan ma jak widzę bardzo dobrą,skoro pamięta pan wypadek z moim złamanym nosem.Nos jest OK .Drogi mój panie kapitanie jakże mógłbym inaczej wspominać prace na naszym Koziołku pod pana dowództwem.Był pan dobrym fachowcem i przede wszystkim dobrym i obiektywnym człowiekiem.Jako młodego sternika nauczyłmnie pan wiele .Z perspektywy lat śmię twierdzić,że pan nauczył mnie więcej niż zawodowcy podczas praktyk na statkach szkolnych.Pamiętam pana jako doskonałego kapitana,dobrego człowieka.Cała nasza załoga była w porządku-bo takiego miała dowódcę.Przypomina mi sie sytuacja gdzie prawie doszło do tragedii z mojego braku umiejetności czy przewidywania pod mostem w Grudziądzu i tylko dzięki szybkiej pana reakcj nie zniosło nas na przęsło, a mimo to zachował sie pan w stosunku do mnie jak prawdziwy kapitan i kulturalny facet.To się pamieta.Pamietam także pana córkę/obecnie dorosłą pani/,ktorą czasami pan zabierał w rejs, a ktorą także serdecznie pozdrawiam.Drogi panie kapitanie,panie Stanisławie-miło jest po tylu latach dobrze kogoś wspominać-to przyjemne uczucie.Zyczę panu wszelkiej pomyślności i duzo ,duzo zdrowia.,serdecznie pozdrawiam pana rodzinę. -----Mam prośbę,gdyby Pan miał namiary na Janka Kamińskiego/ mechanik,z ktorym także pływałem na Zubrze w załodze pana Misiaka/ to bardzo prosze o informacje o jego adresie na tut.stronie.Serdecznie pozdrawiam i łączę wyrazu szacunku----K.Domagała
Krzysztof Domagała
Edytowany przez Apis dnia 13.03.2013, 11 lat temu
norbinorbiUżytkownik Użytkownik
Dodano 16 lat temu
Ja może troche z innej beczki. Co się stało z działem forum Koziorożce? Bo po zmianach w serwisie "zniknął on z pola widzenia", czy na zawsze, czy tylko na chwilke? Interesuje Mnie los tego działu forum, ponieważ jestef wielkim "fanem" Koziołków. Pozdrowionka.
Z POWAŻANIEM NORBERT WEGNER - norbi
tel. : +48600675205
gg : 33251026
ApisApisSuper administrator Super administrator
Dodano 16 lat temu
NORBI - przez małe niedopatrzenie forum "KOZIOROŻEC" widoczne było wyłącznie dla redaktorów, więc jakoś ani Waldek ani ja nie zauważyliśmy, że jest niewidoczne dla załogi. Juz poprawiłem - dzieki za sygnał.
Andrzej 'Apis' Podgórski
---
Jeśli wydaje ci się, że wiesz wszystko - masz rację: wydaje ci się...
norbinorbiUżytkownik Użytkownik
Dodano 16 lat temu
Dzienki! Nie ma za co. Tylko Jest jeszcze jeden mały problemik. Nie można dodać żadnego posta w tym dziale forum.
Z POWAŻANIEM NORBERT WEGNER - norbi
tel. : +48600675205
gg : 33251026
Edytowany przez norbi dnia 06.03.2008, 16 lat temu
ApisApisSuper administrator Super administrator
Dodano 16 lat temu
Tak ma być - tam mają być tylko zyciorysy jednostek a dyskusja tutaj.
Andrzej 'Apis' Podgórski
---
Jeśli wydaje ci się, że wiesz wszystko - masz rację: wydaje ci się...
norbinorbiUżytkownik Użytkownik
Dodano 16 lat temu
O.K. dzięki za pomoc. Poprostu pomyślałem, że coś się stało. Jeszcze raz dzięki!
Z POWAŻANIEM NORBERT WEGNER - norbi
tel. : +48600675205
gg : 33251026
haryharyNowicjusz Nowicjusz
Dodano 16 lat temu
Witam pływałem na KoziołkuWO2 jako mechanik z kap.Markiem Jugaszkiem w 1999/2000r. i jestem ciekaw co sie dzieje teraz z Koziołkiem .Pozdrawiam;)
HARY
ValdemarasValdemarasAdministrator Administrator
Dodano 16 lat temu
Co się dzieje ?. To jest wyjaśnione w jego historii na początku tematu. Pływa nadal jako "TRANSBODE-12".
Waldemar Danielewicz
A
AcorusPoczątkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 15 lat temu
Uprzejmie donoszę, że jednostka ponownie zmieniła armatora i nazwę.

Teraz to: NAWA S4

Armator: NAWATRANS POLSKA Sp. z o.o., Szczecin

Port macierzysty: Wrocław

Acorus
nad Wartą
ValdemarasValdemarasAdministrator Administrator
Dodano 15 lat temu
Dzięki za informację. Musiał zmienić nazwę niedawno.
Waldemar Danielewicz
haryharyNowicjusz Nowicjusz
Dodano 15 lat temu
no prosze i znowu inaczej sie zwie ,,Koziołek,,:)
HARY
haryharyNowicjusz Nowicjusz
Dodano 15 lat temu
Witam czy nikt już nic nie doda o KOZIOŁKU? Szkoda zakonczyć tak temat prosze o jakieś namiary o pchaczu serdecznie pozdrawiam
HARY
Edytowany przez hary dnia 16.10.2008, 15 lat temu
F
FidelisPoczątkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 15 lat temu
Koziolek W-02,bedzie dlugo i szczesliwie plywal .Byl pierwszym po wojnie wyswieconym statkiem w stoczni ,,ODRA'' wSzczecinie .Wobecnosci zalogi w skladzie kpt FIDELIS mech.CAPALA.mech, WIERZBICKI, str KRUPA.Blogoslawienstwo skierowane przez ks.pallotyna do wszystkich ,ktorzy beda na niim plywali , aby zawsze doprowadzal NAS do bezpiecznego portu.
Stanisław Fidelis
F
FidelisPoczątkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 15 lat temu
Koziolek W-O2 byl pierwszym wyswieconym statkiem po wojnie w stoczni ,,ODRA'' w Szczecinie.W zwiazku z powyzszym bedzie dlugo i szczesliwie plywal po srodladowych drogach wodnych. Blogoslawienstwo tyczylo wszystkich, ktorzy beda na nim plywali, aby zawsze mogli doplywac do bezpiecznego portu. POZDRAWIAM tych ,ktorzy plywali, plywaja i beda plywac na tym dla mnie szczesliwym statku.
Stanisław Fidelis
S
SzaflikPoczątkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 15 lat temu
Z całym szacunkiem,panie Stanisławie,ale bezpieczeństwo i bezawaryjna eksploatacja statku to przede wszystkim owoc wysokich kompetencji załogi...
F
FidelisPoczątkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 15 lat temu
Kolego Szaflik 10-lat plywania na koziolku W-02 ,po Wisle ,Szkarpawiie,Warcie,Odrze,Noteci,Nogacie i NARWI Koziolek sprawowal sie znakomicie.Oczywiscie wiele zalezy od zalogi .Prawda jest taka ; jak sie cos kocha to,mozna liczyc na wzajemnosc.pozdrawiam.
Stanisław Fidelis
F
FidelisPoczątkujący użytkownik Początkujący użytkownik
Dodano 14 lat temu
Na tej stronie , bylo zdjęcie Koziorożca W-02, p. w. Danielewicza z okolic Solca Kujawskiego na Wisle, ciekaw jestem komu sie nie podobalo -z tym pytaniem zwracam się do naczelnego kapitana
Stanisław Fidelis
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.
nie możesz odpowiadać na posty w tym wątku dyskusji.
nie możesz rozpocząć ankietę na tym forum.
nie możesz dodawać załączniki w tym forum.
nie możesz pobierać załączniki na tym forum.
Moderator: Administrator
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na nasze ustawienia prywatności i rozumiesz, że używamy plików cookies. Niektóre pliki cookie mogły już zostać ustawione.
Kliknij przycisk `Akceptuję`, aby ukryć ten pasek. Jeśli będziesz nadal korzystać z witryny bez podjęcia żadnych działań, założymy, że i tak zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Przeczytaj informacje o używanych przez nas Cookies