O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Forum 

Mapy i locje

Spróbujmy podyskutować o dokumentacji pomocnej marynarzom śródlądowym
116 postów | Ostatnia aktywność na 11.12.2018 przez szenszer
S
szenszer 11.12.2018, 6 lat temu
Odp: Mapy ENC na polskich drogach wodnych
Czy w praktyce śródlądowej korzystacie z map ENC, np. tych opublikowanych przez UŻŚ Szczecin?
garon
garon 19.03.2015, 10 lat temu
Odp: Mapy i locje dróg wodnych
Witam kolegów, ja na pewno nie w temacie, bardziej z ciekawostką, otórz w grudniu dostaliśmy na statek aktualizację PERISKAL'a z kilkoma gadgetami na nowy rok, jakież było moje zaskoczenie "miłe" kiedy przyjżałem sie przedmiotowi banalnemu zdawac by się mogło, jakim jest podkładka pod mysz. Otórz zdjęciem nad kalendarzem (umieszczonym na podkładce) jest nabrzeże przy Wałach Chrobrego w Szczecinie. Zdjęcie na dowód posiadam lecz tutaj umieścic nie umiem ;) Przepraszam że nie w temacie, ale jakoś tak miło jak na kompie papiery w pracy robię :)
Odpowiedział(a) w Mapy i locje dróg wodnych
Teos
Teos 07.03.2015, 10 lat temu
Odp: Mapy i locje dróg wodnych
Cześć, darmowej raczej nie znajdziesz, z tego co widać wektorówki w DE kończą się właśnie na 608 km. Zresztą rzuć okiem sam: [url]http://atlas.wsv.bund.de/clients/desktop/?parameter=visible&value=iencwms[/url] Upsss, jednak się pomyliłem, luknij na OpenSeaMap [url]http://www.openseamap.org/index.php?id=kartendownload[/url]
Odpowiedział(a) w Mapy i locje dróg wodnych
E
egonzeglarz 07.03.2015, 10 lat temu
Odp: Mapy i locje dróg wodnych
Witam Poszukuję mapy wektor dolnej Łaby od Hbg do ujścia.Szukam ale wszystkie kończą się na km 608.Doradzi ,poradzi ktoś? Pozdrawiam Eryk
Odpowiedział(a) w Mapy i locje dróg wodnych
zbyszek1
zbyszek1 20.01.2014, 11 lat temu
Odp: Komunikacja radiowa na wodzie
Już jestem "oświecony" , nie pomyślałem o przydziałach częstotliwości przez UKE i sądziłem, że jest to "radosna twórczość" UŻŚ. Taka była moja pierwsza myśl. Dlaczego ???
Odpowiedział(a) w Komunikacja radiowa na wodzie
Janusz Miszewski
Janusz Miszewski 20.01.2014, 11 lat temu
Odp: Komunikacja radiowa na wodzie
I dla przykładu podam, że UŻŚ Gdańsk nie może mieć np. kanału 10 gdyż ten kanał jest w dyspozycji portów Zalewu Wiślanego i mniejszych portów Zatoki Gdańskiej i powodowałoby przeszkody w korespondencji radiowej.
Odpowiedział(a) w Komunikacja radiowa na wodzie
zbyszek1
zbyszek1 19.01.2014, 11 lat temu
Odp: Komunikacja radiowa na wodzie
Chodziło mi o ustalenie jednakowych kanałów do komunikacji : mostek-mostek i mostek-ląd dla "całego śródlądzia. Teraz już rozumiem z czego to wynika. Dzięki za wyjaśnienie.
Odpowiedział(a) w Komunikacja radiowa na wodzie
Greg
Greg 19.01.2014, 11 lat temu
Odp: Komunikacja radiowa na wodzie
W jakim sensie ujednolicić? Przecież jest jednolite: kanał wywołania jest przecież jeden (16) - potem przechodzi się na kanał do rozmów wyznaczony według przepisów lokalnych (czyli powyższa lista). Niezależnie na drogach śródlądowych nakłada się (odcinkowo) obowiązek nasłuchu na kanale wyznaczonym przez znak (B 11b) oraz dla uzyskania informacji nawigacyjnych (np. rozmowy z obsługą śluzy) na wskazanym kanale (znak E 23). Wyznaczone wg listy kanały są zaleceniami UKE dla danego obszaru i nie da się bez kolidowania z innymi użytkownikami (policja, straż, pogotowie, służby drogowe, kolejowe i lotnicze) tego ujednolicić. Aby uniknąć nakładania się rozmów z różnych rejonów działania (policja, pogotowie, straż) i tym samym uniknięcia "zaśmiecenia" jakiegoś kanału - przyporządkowano różnym rejonom kraju różne częstotliwości.
Odpowiedział(a) w Komunikacja radiowa na wodzie
zbyszek1
zbyszek1 18.01.2014, 11 lat temu
Odp: Komunikacja radiowa na wodzie
Sprawa tyczy komunikacji. UŻŚ WROCŁAW statek-statek kanał 10 statek-ląd kanał 8 UŻŚ SZCZECIN statek-statek kanał 10 statek-ląd kanał 74 UŻŚ KĘDZIERZYN-KOŹLE statek-statek kanał 10 statek-ląd kanał 8 UŻŚ GDAŃŚK statek-statek kanał 8 statek-ląd kanał 9 UŻŚ GIŻYCKO statek-statek kanał 8 statek-ląd kanał 9 UŻŚ WARSZAWA statek-statek kanał 8 statek-ląd kanał 9 Czy nie można tego ujednolicić ?
Odpowiedział(a) w Komunikacja radiowa na wodzie
kpt_Krzysztof
kpt_Krzysztof 06.08.2013, 12 lat temu
Odp: WESKA do pobrania
Dzięki z pomoc Panowie. Już mam :-)
Odpowiedział(a) w WESKA do pobrania
Krzysztof Wegner
Krzysztof Wegner 03.08.2013, 12 lat temu
Odp: WESKA do pobrania
http://chomikuj.pl/krzysbydgoszcz/*c5*bbegluga Tu znajdziecie WESKE z 2008r. Mi na Wiśle na razie się nie przyda
Odpowiedział(a) w WESKA do pobrania
vasyld
vasyld 02.08.2013, 12 lat temu
Odp: WESKA do pobrania
Google, weska.pdf, na na pierwszej pozycji link do chomika z plikiem. Pozdrawiam
Odpowiedział(a) w WESKA do pobrania
kpt_Krzysztof
kpt_Krzysztof 02.08.2013, 12 lat temu
Odp: WESKA do pobrania
Witam Link do Weski nie działa, jest możliwość dostania tego na emaila ? :-)
Odpowiedział(a) w WESKA do pobrania
Teos
Teos 30.04.2013, 12 lat temu
Odp: Mapy i locje dróg wodnych
Przyszło mi odkopać wątek sprzed 5 lat :-) Znalazłem ciekawą stronę i stwierdziłem że nie warto zakładać nowego tematu skoro już jest. A strona u naszych czeskich kolegów przedstawia się całkiem interesująco: [url]http://www.csplo.cz/reky/evc/evc.htm[/url] Przyjemnego ściągania życzę ;-)
Odpowiedział(a) w Mapy i locje dróg wodnych
Teos
Teos 09.12.2012, 12 lat temu
Odp: Locja holenderskich dróg wodnych
Trafiłem dzisiaj na stronę [url]http://www.vaarweginformatie.nl/fdd/main/home[/url]. Jeżeli szukacie informacji na temat dróg wodnych w Holandii to bardzo polecam. Warto na niej poszperać bo jest dużo ciekawych informacji, sprawę ułatwia fakt że jest dostępna w 4 językach. Mi się bardzo podoba np. [url]http://www.vaarweginformatie.nl/fdd/main/infra/vin?tabIndex=1[/url].
R
Rysiek 12.07.2012, 13 lat temu
Odp: Wezera
Czy może ktoś napisać kilka słów o odcinku drogi wodnej z Bremen do Oldenburga: gzie i na jakim kanale się meldować, pare słów o pływach. Kąpetentmie i na temat. Pozdrawiam
Odpowiedział(a) w Wezera
Teos
Teos 20.06.2012, 13 lat temu
Odp: Port Rotterdam -mapy, mosty, śluzy
Myślę że paru osobom mogą się przydać dokumenty które znalazłem. Na początek strona skąd można pobrać pdf-a z opisem wszystkich śluz i mostów w Rotterdamie: [url]http://www.portofrotterdam.com/nl/Brochures/Bruggen-Sluizen.pdf[/url] Można też obejrzeć to samo na tronie internetowej: [url]http://www.rotterdam.nl/bruggenensluizen[/url] ale niestety trzeba mieć do tego połączenie z siecią. Na koniec dodam jeszcze stronę z której można pobrać mapę portu w kawałkach: [url]http://www.portofrotterdam.com/nl/Scheepvaart/havenkaart/Pages/default.aspx[/url] Te i inne ciekawe rzeczy można znaleźć szperając na oficjalnej stronie portu [url]http://www.portofrotterdam.com/nl/Pages/default.aspx[/url]
piotrek
piotrek 31.05.2012, 13 lat temu
Odp: Zalążki Locji Wisły
Witam Trasa od Gdańska do Bydgoszczy jest względem całej Wisły dosyć łatwa , lecz niepokojący jest termin rejsu.Wrzesień to statystycznie miesiąc najniższych stanów wody na tej rzece.Ten fakt to nie problem dla łodzi z zan. 0,5m. Niespodziankę może stanowić gwałtowna zmiana stanu wody w wypadku wytworzenia sztucznej fali przez zaporę we Włocławku dla idącej w dół dużej jednostki lub zestawu.Zwracaj uwagę gdzie zatrzymujesz się na nocleg żeby rano nie obudzić się na piasku.Kanał Bydgoski o tej porze roku jest nieźle zarośnięty jeżeli przed Tobą przejdzie większa jednostka nie nadążysz oczyszczać propelera z powyrywanych wodorostów.Informację najlepiej uzyskać na śluzie Miejskiej w Bydgoszczy.Reszta to rejs "marzenie" życzę tradycyjnej stopy wody.
Odpowiedział(a) w Zalążki Locji Wisły
zenon1232
zenon1232 20.05.2012, 13 lat temu
Odp: Zalążki Locji Wisły
Witam. W wrześniu zamierzam pokonać Wisłę od Gdańska do Bydgoszczy i dalej do Nakła nad Notecią na zimowanie. Będę rejestrował na Video i GPS wszystkie przeszkody jakie po drodze napotkam. Łącznie z rejestracją śladu. W przyszłym roku powrót do Gdańska i sprawdzenie co się zmieniło od strony nawigacyjnej. Największe przeszkody to łachy ukryte pod wodą, niestety nie mieszczą się w ramach nauki nawigacyjnej na rzekach. ich odkładanie jest w większości przypadkowe co powoduje że wiedza teoretyczna jest tu średnio przydatna z uwagi na nieprzewidywalność Wisły. Dlatego będę zapisywał na GPS te przeszkody. Jeśli macie jakieś wskazówki co do nawigacji na Wiśle to chętnie je poznam. Przydała by się echosonda patrząca w przód bo moja łódka ma 0.5m zanurzenia i 2.5 tony ciężaru co może być kłopotliwe przy wejściu na mieliznę. Dlatego zabieram dodatkowy silnik ze śrubą uciągową, ponton, ciężką kotwicę, wyciągarkę. Kolega Przyłódź pokonywał wielokrotnie tę trasę i będę korzystał również z jego wskazówek.
Odpowiedział(a) w Zalążki Locji Wisły
K
kaczor_g 16.04.2012, 13 lat temu
Odp: Porównanie map
Witam a jest gdzieś jakiś materiał (locja?) z którego wynika jakich prędkości nurtu można się spodziewać? Pewnie różne są średnie prędkości na różnych odcinkach. Na razie doszukałem się minimalnych prędkości względem dna, wyznaczanych przez przepisy lokalne. Chodzi o oszacowanie z jaką prędkością statek będzie się posuwał względem brzegu, który prędkość marszową ma na np. poziomie 8km/h (względem wody) i w efekcie tego jakie będzie miał rzeczywiste przebiegi. Wiem, że to zagadnienie złożone, zależne od stanu wody i pewnie jeszcze kilku czynników.
Odpowiedział(a) w Porównanie map
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.
nie możesz rozpocząć ankietę na tym forum.
nie możesz dodawać załączniki w tym forum.
nie możesz pobierać załączniki na tym forum.
Moderator: Administrator

Filtruj po tagach

Popularne wątki w tym tygodniu

Kalkulator Jednostek miarprzez Zbigniew 1 postów
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na nasze ustawienia prywatności i rozumiesz, że używamy plików cookies. Niektóre pliki cookie mogły już zostać ustawione.
Kliknij przycisk `Akceptuję`, aby ukryć ten pasek. Jeśli będziesz nadal korzystać z witryny bez podjęcia żadnych działań, założymy, że i tak zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Przeczytaj informacje o używanych przez nas Cookies