O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Forum 

Inne szlaki żeglugowe

Drogi wodne poza Polską, Europą itd.
146 postów | Ostatnia aktywność na 29.10.2018 przez ango
A
ango 29.10.2018, 8 lat temu
Odp: Szlak wodny im. Króla Stefana Batorego
Witam ! [quote]Szlak im. Króla Stefana Batorego jest najdłuższym wodnym szlakiem turystyczno-rekreacyjnym w Polsce, liczy ok. 1 tys. km długości. Rozpoczyna się na Wiśle w Warszawie i prowadzi przez Zalew Zegrzyński, Narew, Biebrzę i Kanał Augustowski do rzeki Niemen oraz od Wisły do Zatoki Puckiej. [/quote] [url]https://www.portalmorski.pl/zegluga/40890-wody-polskie-zapowiadaja-reaktywacje-szlaku-batorego[/url]
A
ango 14.10.2018, 8 lat temu
Odp: Kanał Augustowski
Witam ! Informacja o zakończonym remoncie śluzy Swobodna na kanale Augustowskim : [url]https://www.portalmorski.pl/inne/40753-podlaskie-wyremontowana-sluza-swoboda-na-kanale-augustowskim-za-5-1-mln-zl[/url]
Odpowiedział(a) w Kanał Augustowski
S
Safran 07.07.2018, 8 lat temu
Odp: Göta Kanal - video blog
Witajcie, zapraszamy do oglądania naszej video relacji z rejsu przez Szwecję, słynną drogą wodną z okolic Sztokholmu do Goeteborga. Co kilka dni planujemy publikować kolejny filmik, przedstawiający najciekawsze atrakcje tej trasy, pokazywać porty, ale też sposoby pokonywania kilkudziesięciu tutejszych śluz i zwodzonych mostów, zwiedzimy razem dwa największe jeziora Szwecji itd. Zainteresowanych tematem serdecznie zapraszamy do zasubskrybowania naszego kanłu YouTube. Link do pierwszego odcinka poświęconego Kanałowi znajduje się tutaj: https://youtu.be/goEzqmTr0pI Pozdrawiamy Agnieszka i Włodek Bilińscy
Odpowiedział(a) w Göta Kanal - video blog
A
ango 10.06.2018, 8 lat temu
Odp: Mapy śródlądowych dróg wodnych odsłonięto na wyspie Łasztownia
Witam ! Dzięki staraniom i pomysłowości p. kpt. ż. w. W. Grycnera jest nowa mapa dla wodniaków zainteresowanych śródlądziem : [url]http://www.portalmorski.pl/zegluga/39563-szczecin-mapy-srodladowych-drog-wodnych-odslonieto-na-wyspie-lasztownia[/url]
A
ango 28.05.2015, 11 lat temu
Odp: Pętla Żuławska - prośba o informacje.
Witam ! Takie informacje cieszą - rozbudowa infrastruktury PŻ to zwiększenie jej atrakcyjności, która powinna w naturalny sposób przyciągać coraz szersze kręgi wodniaków, zainteresowanych pływaniem na tych właśnie wodach. [url]http://www.portalmorski.pl/zegluga/zegluga-srodladowa/40788-rusza-kolejny-etap-rozbudowy-petli-zulawskiej[/url]
-
-MariaN- 21.01.2015, 11 lat temu
Odp: Szczecin - Marsylia z 8KM
Jeśli kogoś interesuje trasa kanałami ze Szczecina do Marsylii to na razie jestem w połowie drogi. Tutaj adres strony na której można o tej podróży trochę poczytać http://mag-mar.blogspot.nl/ , mało szczegółów technicznych, ale nie taki był cel tego bloga - z nowości jedna ważna - pływanie po kanałach Belgii jest płatne od 2 miesięcy - 40 Euro na okres 3 miesięcy (nie można kupić winiety na jeden dzień, tydzień itp...) - ja będę płynął tydzień - wyszło mi drogo. Do tej pory było za darmo.
Odpowiedział(a) w Szczecin - Marsylia z 8KM
A
ango 15.12.2014, 12 lat temu
Odp: Pętla Żuławska - prośba o informacje.
Witam ! W nawiązaniu do tematu założonego przez P. Janusza warto podać informację (chociaż nieco spóźnioną, bo z października br., ale to chyba nic nie szkodzi), która nie jest może bezpośrednio związana z [b]Pętlą Żuławską[/b], ale łączy się z Pętlą poprzez rzekę Elbląg i [b]Kanał Elbląski[/b]. Otóż ten ostatni doczekał się oficjalnego wniosku opracowanego i sygnowanego przez [b]Związek Gmin Kanału Elbląskiego i Pojezierza Iławskiego[/b], który został złożony w polskiej agendzie UNESCO przy Narodowym Instytucie Dziedzictwa a który w swojej istocie dotyczy, by [b]zespół pięciu pochylni[/b] (Całuny, Jelenie, Oleśnica, Kąty i Buczyniec) tegoż Kanału [b]wpisać na stałe na na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO[/b]. Należy mieć nadzieję, że o ile wniosek ten spotka się ze zrozumieniem i akceptacją UNESCO (choć będzie to trwało w czasie), to zobliguje to także i RZGW Gdańsk do terminowego zakończenia prowadzonych na Kanale prac remontowych w pełnym zakresie przewidzianym planem robót na lata 2011 - 2014, a wojewódzkiego konserwatora zabytków do poczucia współodpowiedzialności za stan techniczny tego unikatowego zabytku techniki. Działania te (ze strony Związku Gmin) pozwolą w konsekwencji także na lepsze pozyskiwanie funduszy (z rożnych źródeł) na bieżące utrzymanie tej niezwykłej atrakcji turystycznej, jest zatem bardzo pożądanym, by starania Związku Gmin mogły być poparte przez jak najszerszą unię wszystkich zainteresowanych stron, poczynając od agend rządowych, pozarządowych a także różnorakich związków i stowarzyszeń dla których dobro i zachowanie infrastruktury technicznej Kanału Elbląskiego powinno stanowić teraz priorytet najwyższej rangi. [url]http://mojezulawy.pl/227354,Kanal-Elblaski-w-kolejce-na-liste-Swiatowego-Dziedzictwa-UNESCO.html#axzz3LzV297NY[/url] [url]http://www.zalewwislany.pl/node/2743[/url] [url]http://www.zalewwislany.pl/rzeki-delty-wisly-petla-zulaw[/url] [url]http://www.zalewwislany.pl/kanal-elblaski-i-pojezierze-ilawskie[/url] [url]http://www.samorzad.lex.pl/czytaj/-/artykul/samorzady-chca-wpisania-pochylni-kanalu-elblaskiego-na-liste-unesco?refererPlid=52224[/url]
grudzien70
grudzien70 01.12.2014, 12 lat temu
Odp: Pętla Żuławska - prośba o informacje.
Cześć Janusz Polecam w Gdańsku Marinę Na Stępce koło Ołowianki. Ma slip i jest na uboczu i stałą ochronę. Jacht Klub w Stogach też ma slip: http://ykpolnocny.pl/. W Elblągu: Fala- Ognisko sportów wodnych; Wybrzeże Gdańskie 1. Nowych Marin ze slipami jest masa. Stopy wody!
M
Marian Janas 08.11.2014, 12 lat temu
Odp: Szczecin - Marsylia z 8KM
Pobuszuj po zasobach tej strony: [url]http://kanaly.info/[/url]
Odpowiedział(a) w Szczecin - Marsylia z 8KM
garon
garon 07.11.2014, 12 lat temu
Odp: Szczecin - Marsylia z 8KM
Dużo takich rzeczy jest na bunkierkach w Holandi, ale nigdy się ceną nie interesowałem. Zobacz tutaj http://www.barki.pl/ może coś się Tobie przyda.
Odpowiedział(a) w Szczecin - Marsylia z 8KM
-
-MariaN- 07.11.2014, 12 lat temu
Odp: Szczecin - Marsylia z 8KM
A moglibyście polecić jakieś przewodniki po kanałach Beneluksu (Belgia i Holandia)? Szukałem, ale wszystkie są powyżej 100zł. Może być po angielsku lub nawet po niemiecku
Odpowiedział(a) w Szczecin - Marsylia z 8KM
garon
garon 05.11.2014, 12 lat temu
Odp: Szczecin - Marsylia z 8KM
Jest to możliwe, Renem pojedziesz w dół z Friedrichsfeld do Nimegen, więc teoretycznie 8 koni starczy. Z tym, że nie mam wiedzy jak wyglądają przepisy na Renie odnośnie takich jednostek jak Twoja. Ja osobiście na 8 koniach bym się wachał. Jak chcesz podeślę Tobie mapkę. Przyślij mi na priv swój email.
Odpowiedział(a) w Szczecin - Marsylia z 8KM
-
-MariaN- 05.11.2014, 12 lat temu
Odp: Szczecin - Marsylia z 8KM
Cześć, Zacząłem zastanawiać się nad przepłynięciem jachtem ze Szczecina do Marsylii. Zastanawiałem się nad możliwą trasą, jednak jacht ma silnik o mocy jedyne 8KM. Zdaję sobie sprawę, że odcinka Renu z Duisburga do Koblenz z takim silnikiem nie pokonam, w związku z tym chciałem zapytać jaką alternatywną trasę moglibyście polecić dla jachtu o zanurzeniu 1,55m, żeby dopłynął ze Szczecina do Marsylii? Znacie jeszcze inne miejsca, w którym prąd mógłby uniemożliwić taki wypad? Pozdrawiam serdecznie, Marcin Grzyś
Odpowiedział(a) w Szczecin - Marsylia z 8KM
przylodz
przylodz 21.06.2014, 12 lat temu
Odp: Pętla Żuławska - prośba o informacje.
Pewnie nie wiele większy niż założyłeś ( 150 cm). Najgorsze, że wystają ze stropu mostu jakieś stalowe elementy ( pręty czy kątowniki) i trzeba lawirować między nimi, żeby się zmieścić. Wydaje mi się, że prześwit wynosi ok. 180 cm.
januszbn
januszbn 21.06.2014, 12 lat temu
Odp: Pętla Żuławska - prośba o informacje.
Mam nadzieję, że prześwit nie jest mniejszy niż 150 cm, a to mi starczy.
przylodz
przylodz 20.06.2014, 12 lat temu
Odp: Pętla Żuławska - prośba o informacje.
Witaj Januszu! Fajnie zaczynasz! Tuga to ciekawa rzeka. Najgorsze, że mniej więcej w połowie drogi do Szkarpawy przegradza ją nieczynny most zwodzony ( bardzo niski!). To czarny punkt na Twojej trasie i ta niedogodność, o której wspominał przedmówca. Reszta pętli Cię zachwyci ( myślę, że tak). Bardzo proszę o kontakt na Skype. Może będę mógł udzielić Ci kilku wskazówek. Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego urlopu! Adam
januszbn
januszbn 20.06.2014, 12 lat temu
Odp: Pętla Żuławska - prośba o informacje.
Dziękuję za info i link. Tak jak pisałem, mnie się już nigdzie nie spieszy, a woli do robienia zdjęć nie zabraknie z pewnością. O ile to będzie możliwe, korzystając z internetu w telefonie, będę sygnalizował kierunek poruszania się na [url]https://www.facebook.com/kanalgliwicki?ref_type=bookmark[/url]. Dzięki życzliwości pana Filipa Bebenowa bazę dla samochodu i przyczepy mam zapewnioną w Nowym Dworze Gdańskim na ŻKW. Pozdrawiam
W
wanoga 20.06.2014, 12 lat temu
Odp: Pętla Żuławska - prośba o informacje.
Nieoceniony w tej materii jest portal Piotra Saleckiego [url]www.zalewwislany.pl[/url]. A jeśli w trakcie zwiedzania Żuław będzie dopisywać siła woli (i nieco czasu do dyspozycji), proszę za Piotrem o dokumentowanie podróży zdjęciami i wraz z komentarzem przesłanie do portalu zalewwislany.pl . Prośba dotyczy zwłaszcza zaobserwowanych nieprawidłowości, miejsc niebezpiecznych dla żeglugi, i również nonsensów różnej maści - takoż zaniedbań, a utrudniających życie nie tylko wodniakom-łodziarzom, ale i zwykłym turystom. Pozdrawiam! wanoga
januszbn
januszbn 17.06.2014, 12 lat temu
Odp: Pętla Żuławska - prośba o informacje.
Po WPW przyszedł czas na poznanie Pętli Żuławskiej. Przeznaczam na to 3 tygodnie lipca. Ponieważ moja wiedza o pętli oparta jest na tym co dostępne jest w internecie, bardzo proszę o pomoc i rady. Proszę o wskazanie miejsca, gdzie będę mógł zostawić samochód, przyczepę i zejść na wodę. Preferuję mniejsze ośrodki. Jak zwykle, nie ustalam ścisłego planu .... mam 3 tygodnie i nigdzie mi się nie spieszy. Zgodnie z moimi zainteresowaniami chciałbym zobaczyć budowle i urządzenia hydrotechniczne charakterystyczne dla Żuław. To by były najważniejsze informacje za która będę wdzięczny. Życzę wszystkim udanych rejsów.
S
Seehund 12.05.2014, 12 lat temu
Odp: opłaty za śluzy w Niemczech
Przy wielu sluzach są małe sluzy dla małych łódek. Jesli trafisz na moment śluzowania dużego obiektu to będziesz musiał zabrać się z nim do dużej komory, a w tym przypadku dobrze jest mieć trochę doświadczenia w śluzowaniu.
Odpowiedział(a) w opłaty za śluzy w Niemczech
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.
nie możesz rozpocząć ankietę na tym forum.
nie możesz dodawać załączniki w tym forum.
nie możesz pobierać załączniki na tym forum.
Moderator: Administrator

Filtruj po tagach

Popularne wątki w tym tygodniu

Nie znaleziono wątków
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na nasze ustawienia prywatności i rozumiesz, że używamy plików cookies. Niektóre pliki cookie mogły już zostać ustawione.
Kliknij przycisk `Akceptuję`, aby ukryć ten pasek. Jeśli będziesz nadal korzystać z witryny bez podjęcia żadnych działań, założymy, że i tak zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Przeczytaj informacje o używanych przez nas Cookies