O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Forum 

Uwagi organizacyjne i porządkowe

95 postów | Ostatnia aktywność na 01.01.2011 przez zygasz69
zygasz69
zygasz69 01.01.2011, 13 lat temu
Odp: Pomóżmy naszemu statkowi!
Wierzę, że daliśmy już przykład solidarności i jedności załogi z dowództwem NASZEGO statku. Uwierz kapitanie, że masz subordynowaną i przywiązaną załogę. A co to za załoga, która choćby dopuszcza myśl, że ich statek mógłby pójść na dno. Damy radę Kapitanie. Będziemy płacić. Ile kto może. Ile kto chce.
Odpowiedział(a) w Pomóżmy naszemu statkowi!
przylodz
przylodz 01.01.2011, 13 lat temu
Odp: Pomóżmy naszemu statkowi!
Będę powtarzał jak mantrę: W jedności siła! Wiele niewielkich, ale [u]STAŁYCH[/u] wpłat spowoduje, że nasz Kapitan przestanie mieć problemy z utrzymaniem portalu, który tak kochamy. Jeszcze raz przytoczę jako przykład, prosty rachunek: 100 użytkowników portalu, wpłacających po 10 zł miesięcznie, daje sumę 1000zł. na miesiąc. dziesięć, czy dwadzieścia złotych miesięcznie nie stanowi naprawdę wielkiego obciążenia nawet dla emeryta czy rencisty. Ja zastosowałem się do tej zasady i dobrowolnie wpłacam co miesiąc pewną, niewielką kwotę, na konto naszego statku. Jest to rodzaj "zapłaty" za korzystanie z portalu. Wiem, że często wydajemy bezmyślnie większe kwoty na rozmaite bzdury. Bez dwóch, trzech piw w miesiącu, każdy wodniak potrafi się obejść Nieprawdaż? :) Zrobiłem to w ten sposób, że dokonałem stałego zlecenia przelewu z mojego konta bankowego na konto Wirtualnego Statku określonej sumy pieniędzy w określonym dniu miesiąca, tak więc zupełnie się nie zajmuję przelewami i nie muszę nawet pamiętać o tym, kiedy bank dokona za mnie takiej wpłaty. Robię to z konta, na które wpłacana jest moja renta, więc i o przypływ pieniędzy nie muszę się martwić. Bardzo polecam tę formę płatności. Jeśli chodzi o wysokość zdeklarowanej kwoty, to uważam, że każdy sam umie ocenić, na jaką kwotę go stać :) Odrębną kwestią jest sprawa poczucia przynależności do załogi tego statku. Wydaje mi się, że TEŻŚ powinno być zarejestrowane jako stowarzyszenie zwykłe i powinno stosować podobne zasady rejestracji członków, jak powstałe w ubiegłym roku Towarzystwo Entuzjastów WPW. Deklaracja powinna być obligatoryjna dla każdego rejestrującego się członka. Powinien on też dobrowolnie określać kwotę składki, na jaką będzie go stać i powinien ( także dobrowolnie) tę kwotę na znane nam konto wpłacać. To moim zdaniem rozwiąże problem z kłopotami finansowymi dotyczącymi prowadzenia strony.
Odpowiedział(a) w Pomóżmy naszemu statkowi!
Apis
Apis 01.01.2011, 13 lat temu
Odp: Pomóżmy naszemu statkowi!
Padła ostatnio propozycja aby uczynic płatnym dostęp do niektórych elementów serwisu - np. do Giełdy Pracy. Maiłoby to pozwolić na uzyskanie wpływów do kasy naszego Statku na jego normalną działalność w internecie (opłata za serwer, domenę) oraz na wypadek nieprzewidzianych okoliczności (przekroczenie limitów serwera co skutkuje koniecznościa wniesienia dodatkowych opłat lub wręcz przyspieszonej konieczności opłacenia kolejnego abonamentu przed upływem zwykłego (rocznego) okresu. Dość popularne w internecie jest systemy mikropłatności oparte o sms-y. Działa to tak, że aby uzyskać dostęp do pewnych usług lub treści serwisu internetowego - zainteresowany wysyła tzw. PREMIUM-SMS i w zamian otrzymuje kod dostępu (token) umożliwiający np. pobieranie plików, dodanie ogłoszenia itp. W takim rozwiązaniu administrator serwisu nawiązuje współpracę partnerską z jednym z takich systemów (np. WAPACZ.PL). Należy zarejestrować się w systemie, spełnić szereg warunków i już można korzystać z jego usług pobierając opłaty za dostęp. Wydawałoby się więc, że nic prostszego pod słońcem. Są jednak pewne minusy. Nie będę się nad tym szczegółowo rozwodził bo warunki są różne w różnych systemach, ale generalnie jest to tak, że na tych SMS-ach [b]zarabia system[/b] a administrator serwisu internetowego otrzymuje [b]prowizję[/b]. Trzeba spełnić szereg wymogów aby partnerem systemu zostać i prowizję otrzymywać. Na dodatek każda drobna przeszkoda (np. reklamacja [b]jednego[/b] niezadowolonego użytkownika kodów dostępu) jest podstawą do niewypłacenia [b]całej[/b] miesięcznej prowizji do czasu wyjaśnienia. Również sieć GSM obsługująca system może z jakichś powodów odmówić wypłat dla systemu, a ten z kolei odmówić wypłaty prowizji partnerowi. Kiedyś na naszej stronie wyświetlały się reklamy systemu Google. Liczba wyświetleń i kliknięć w reklamy generuje zysk dla właściciela strony, na której system jest zamieszczony. Wypłata następuje dopiero po przekroczeniu pewnej kwoty (100 $). Niestety - tylko raz udało mi się dostać tę wypłatę. Potem moje konto zostało zablokowane ze względu na rzekome manipulacje (za dużo wyświetleń czy kliknięć niż się spodziewano?). Kompletnie zniechęciło mnie to do korzystania z podobnych systemów a Systemy "Premium SMS" maja podobne zasady. Prawda jest bowiem taka, że za SMS w kwocie 5 zł (6,10 z VAT - tyle zapłaci chętny na uzyskanie dostępu do serwisu) partner systemu otrzyma 2,50 z VAT czyli 2.05 zł "na rękę". Jak łatwo policzyć to ok 30% kwoty uzyskanej przez system. Wolałbym więc pozostać przy zasadzie dobrowolnych dotacji, które jesli będą niewielkie ale stałe - dają znacznie więcej niż jakiekolwiek systemy sms-ów czy płatnych reklam. Niemniej oczekuję od Was uwag i propozycji.
Odpowiedział(a) w Pomóżmy naszemu statkowi!
M
malutki 26.11.2010, 13 lat temu
Odp: Regulamin serwisu
Również tutaj zajrzałem,postaram się oczywiście dostosować;)pozdrawiam
Odpowiedział(a) w Regulamin serwisu
S
Szygy 26.11.2010, 13 lat temu
Odp: Regulamin serwisu
Podobnie jak kolega powyżej nie zauważyłem złośliwych postów i sam nie zabieram głosu gdy nie ma takiej potrzeby. Niektórzy piszą by pisać i tylko chyba po to by zbierać gwiazdki. Ostatnio na forum tacy się pojawili. To żenujące!!! Pozdrawiam.
Odpowiedział(a) w Regulamin serwisu
M
Marian Janas 26.11.2010, 13 lat temu
Odp: Regulamin serwisu
Ja tu zajrzałem i mimo tego staram się być powściągliwy w swoich wypowiedziach. Raczej odzywam się wtedy gdy moja odpowiedź komuś się przyda. Sam nie poczułem się tu nigdy urażony. Pozdrawiam Marian Janaś
Odpowiedział(a) w Regulamin serwisu
Apis
Apis 26.11.2010, 13 lat temu
Odp: Regulamin serwisu
Dzięki - pocieszyłeś mnie.... Ale tylko troszkę.... :D A jak "na trasie"?
Odpowiedział(a) w Regulamin serwisu
SP2BZW
SP2BZW 26.11.2010, 13 lat temu
Odp: Regulamin serwisu
eee... to chyba jacyś "nadwrażliwscy" byli bo ja jako turysta nic takiego nie zauważyłem...
Odpowiedział(a) w Regulamin serwisu
Apis
Apis 26.11.2010, 13 lat temu
Odp: Regulamin serwisu
O mądralach traktujących brać wodniacką "z góry"........ :D
Odpowiedział(a) w Regulamin serwisu
SP2BZW
SP2BZW 26.11.2010, 13 lat temu
Odp: Regulamin serwisu
ja zajrzałem :) o jakich "mądralach" piszesz ?
Odpowiedział(a) w Regulamin serwisu
Apis
Apis 26.11.2010, 13 lat temu
Odp: Regulamin serwisu
[b]Na stronie głównej portalu widniej nasze credo:[/b] [quote]Witamy serdecznie [color=#cc0000]wszystkich[/color], których wirtualne rzeki, kanały, śluzy i jazy zaprowadziły na pokład "wirtualnego statku" - czyli stronę internetową Towarzystwa Entuzjastów Żeglugi Śródlądowej. Chcemy dotrzeć [color=#cc0000]do wszystkich[/color], którym [color=#cc0000]bliskie są [/color]sprawy związane z żeglugą rzeczną czyli - jak sami żartobliwie mówimy - szuwarowo-bagienną i zabrać ich w rejs po przeszłości, teraźniejszości i przyszłości tej dziedziny ludzkiej działalności. [color=#cc0000]Wspólnie[/color] będziemy wspierać wszelkie działania mające na celu przywrócenie wykorzystania naszych dróg wodnych [color=#cc0000]jeśli nie w stopniu takim, jak w Niemczech, Holandii, Belgii to chociaż jako szlaków turystycznych [/color]- chroniąc je od całkowitej degradacji. Szukamy również wszelkich informacji technicznych, dokumentacji, rysunków , map i fotografii, które chcemy ocalić przed zniszczeniem i zapomnieniem, a które obrazują historię rozwoju transportu rzecznego w Polsce. Poprzez przybliżenie wszelkich z tym tematem związanych problemów, poprzez porównanie rozwiązań i dokonań poczynionych na przestrzeni dziejów w innych krajach [color=#cc0000]podjęliśmy wyzwanie "edukowania" społeczeństwa w kierunku zwrócenia się "twarzą do rzek"[/color] - zwłaszcza Wisły i Odry od wieków oddziałujących kulturotwórczo na regiony, przez które płyną. Staramy się też wyłowić w internecie i gromadzić "w jednym miejscu" wszelkie interesujące informacje związane z tematyką żeglugi na rzekach, kanałach, jeziorach... [/quote] Jeśli w wypowiedziach na forum lub w komentarzach ktokolwiek w jakikolwiek sposób sprzeniewierza się tej idei przez protekcjonalne traktowanie "braci mniejszych" czyli uprawiających "amatorską" żeglugę turystyczną - przepraszam. Nie jestem w stanie sam ogarnąć wszystkich poruszanych tematów i wkraczać gdy jest taka potrzeba. A docierają do mnie sygnały, że jest... Nie pozwolę na tworzenie fałszywego wizerunku "łodziarza-zawodowca" przez nieodpowiedzialne wypowiedzi osób rzekomo reprezentujących jakiś "wyższy stopień wtajemniczenia" i szydzący z innych. Założyłem ten portal w całkiem innym celu o czym w cytowanym wyżej fragmencie. Żeby byłą jasność - Ci rzeczywiście najlepsi w naszym fachu zachowują się bez zastrzeżeń, bo to oni współtworzyli i nadal współtworzą ten serwis. Problemem są ci, którzy ograniczają się jedynie do serwowania mniej lub bardziej złośliwych uwag, a przecież regulamin naszego serwisu jest jasny, tylko żaden z tych mądrali tu widać nie zajrzał nigdy. Czy w ogóle ktoś tu zajrzał? Pozdrawiam -- kpt. ż.ś. Andrzej Podgórski - redaktor naczelny "Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro..." www.zegluga-rzeczna.pl team@zegluga-rzeczna.pl
Odpowiedział(a) w Regulamin serwisu
Apis
Apis 27.02.2010, 14 lat temu
Odp: Symbole na Twoją łódkę
Wkrótce na stronie pojawi się fotoreportaż z akcji lodołamania na Odrze i z wielka satysfakcją publikuję jedno ze zdjęć - to sterówka lodołammacza "Borsuk" - (kliknij weń aby powiekszyć) [img]http://www.zegluga-rzeczna.pl/images/borsuk.jpg[/img]
Odpowiedział(a) w Symbole na Twoją łódkę
przylodz
przylodz 18.12.2009, 14 lat temu
Odp: Symbole na Twoją łódkę
Tak więc dzisiaj minął ostateczny termin dla chcących otrzymać naklejki. Kto uzupełnił wpłatę w drugiej turze, w najbliższym czasie powinien je otrzymać . Wysłane będą jutro. Niestety należy brać pod uwagę, że trwa okres przedświąteczny, więc może się to nieco przedłużyć. Ja ze swojej strony zrobiłem już wszystko, jednak żebym mógł mieć pełną satysfakcję z wykonanej społecznie pracy, chciałbym, wiedzieć, że wykonałem ją do końca dobrze. Proszę jeszcze raz wszystkich, którzy jeszcze tego nie zrobili, aby potwierdzili odbiór swoich naklejek. Jeszcze raz dziękuję wszystkim!
Odpowiedział(a) w Symbole na Twoją łódkę
przylodz
przylodz 11.12.2009, 14 lat temu
Odp: Symbole na Twoją łódkę
Jeszcze dla wyjaśnienia i zapamiętania na przyszłość: W tej edycji drukowania naklejek, cena jednostkowa dużej naklejki o wymiarach 250 x 250 mm wynosiła[color=#cc0000] 6,10[/color] zł, cena jednostkowa małej naklejki o wymiarach 120 x 120 mm wynosiła[color=#cc0000] 2,10[/color] Ceny były niższe od tych z poprzedniej edycji gdyż, po pierwsze zamówienie było większe, po drugie, jako stały klient otrzymałem rabat.
Odpowiedział(a) w Symbole na Twoją łódkę
przylodz
przylodz 10.12.2009, 14 lat temu
Odp: Symbole na Twoją łódkę
Koniec akcji "Naklejka"!Uważam drugą edycję tej akcji za zakończoną, przynajmniej w jej zasadniczym kształcie. Naklejki zamówiło 48 Kolegów ( w tym jedno zamówienie na 100 szt dużych i 20 szt małych). Zrealizowałem 42 zamówienia. Do dnia dzisiejszego nie zapłaciło mi siedmiu Kolegów. Wstrzymałem wysyłkę sześciu zamówień. Do wszystkich sześciu zamawiających zwrócę się z ostateczną prośbą o dokonanie zapłaty i podam ostateczny termin. Jeśli nie zostanie dotrzymany, naklejki rozprowadzę między ( przepraszam za wyrażenie) rezerwowymi , to znaczy Kolegami, którzy zgłosili chęć nabycia znaczków po terminie przyjmowania zamówień. Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości co do wysokości należności, proszę o P.W. Wyjaśnię wszystko. Zanotowałem pięć przypadków nadpłaty: 1/ pirat: 35,00 2/ziomal 23,60 3/Marek56 4,20 4/Barkarz4003 8,65 5/Fugi 12,20 ------------------------ Razem: 83,65 Kwotę tę przekażę kpt. Apisowi na prowadzenie strony, czyli "na paliwo" do naszego "Wirtualnego Statku" Osoby wymienione powyżej zaliczone zostaną do grona honorowych darczyńców. Serdecznie dziękujemy! [color=#cc0000]Dziękuję wszystkim za wspaniałą, wzorową wręcz współpracę. Życzę wesołych Świąt i stopy wody pod kilem w Nowym, 2010 roku AHOJ![/color]
Odpowiedział(a) w Symbole na Twoją łódkę
przylodz
przylodz 07.12.2009, 14 lat temu
Odp: Symbole na Twoją łódkę
Szanowni Koledzy. Uprzejmie informuję, że nie dotarły do mnie jeszcze liczne wpłaty za naklejki. Zlecenie zostało wykonane zgodnie z zamówieniem Musiałem je też odebrać w terminie. Założyłem własną gotówkę. Proszę więc nie zwlekać z zapłatą. Tym, którzy zapłacili wyślę naklejki w środę rano. Proszę o potwierdzanie na P.W. odbiorów przesyłek. Jeszcze jedno: Nie wysyłam za zaliczeniem, o czym wcześniej informowałem wszystkich razem i każdego z osobna.
Odpowiedział(a) w Symbole na Twoją łódkę
przylodz
przylodz 02.12.2009, 14 lat temu
Odp: Symbole na Twoją łódkę
Cieszę się, że tak sprawnie wszystko idzie. Myślę, że to dzięki Waszej wrodzonej subordynacji. Wielu zamawiających już wpłaciło należność za naklejki. Bardzo Im dziękuję i proszę pozostałych, szczególnie tych, którzy zamawiali większe ilości również o wpłatę. Dzięki temu nie będę musiał zakładać sporych kwot ze swojej sakiewki. Ze swojej strony postaram się jak najszybciej rozesłać te naklejki. W sobotę będą już gotowe do odbioru. Środa przyszłego tygodnia, to prawdopodobny dzień wysyłki już wszystkich znaczków. Jeśli tak się stanie, to będzie bardzo sprawna operacja na sporą skalę. Jesteście WIELCY!
Odpowiedział(a) w Symbole na Twoją łódkę
przylodz
przylodz 01.12.2009, 14 lat temu
Odp: Symbole na Twoją łódkę
Witam Wszystkich! Nie bez satysfakcji informuję, że proces zbierania zamówień na naklejki przebiegł bardzo sprawnie. Wielka tu zasługa naszego Kapitana, który wszystkimi możliwymi kanałami przypominał o dniu zakończenia zbierania zamówień. Mam do Was serdeczną prośbę, żebym mógł do końca sprawnie zakończyć swoją misję, bardzo proszę o szybkie reagowanie na moje P.W. Zlecenie jest już ulokowane w drukarni Technologicznie wygląda to tak: dziś znaczki wydrukowano na folii. Muszą jakoś specjalnie schnąć przed zafoliowaniem nadruku ( żeby np. nie rozmywały się w deszczu) Jurto będą całe arkusze pokrywane tą właśnie folią. Podobno najbardziej pracochłonne jest cięcie na poszczególne znaczki. W piątek po południu, lub nawet w sobotę będę mógł odebrać gotowe naklejki. Potem je posortuję w/g zamówień i popakuję w koperty, zaadresuję i wyślę. Przedtem jednak sprawdzę, czy wpłynęły pieniądze na moje konto. Proszę je przysyłać, żebym nie musiał zakładać swoich za wykonanie zlecenia. Jeśli jakieś znaczki zostaną, rozprowadzę je wśród "maruderów", czyli tych, którzy się spóźnili. Dziękuję za wspaniałą współpracę. Pozdrawiam,
Odpowiedział(a) w Symbole na Twoją łódkę
Elzbietka marynarz
Elzbietka marynarz 29.11.2009, 14 lat temu
Odp: Pomóżmy naszemu statkowi!
bede w lutym w polsce to z checia wplace...teraz niestety niemam mozliwosci ...pozdrawiam
Odpowiedział(a) w Pomóżmy naszemu statkowi!
przylodz
przylodz 29.11.2009, 14 lat temu
Odp: Symbole na Twoją łódkę
Więc jeśli włożę w te koperty tekturki, będzie jeszcze gorzej. Wzrośnie waga, co za tym idzie cena przesyłki, a listonosz i tak może sobie zgiąć kopertę i przynieść do adresata pogiętą. ( Skoro dał radę nawet płycie CD)...
Odpowiedział(a) w Symbole na Twoją łódkę
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.
nie możesz rozpocząć ankietę na tym forum.
nie możesz dodawać załączniki w tym forum.
nie możesz pobierać załączniki na tym forum.
Moderator: Administrator

Filtruj po tagach

Popularne wątki w tym tygodniu

Nie znaleziono wątków
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na nasze ustawienia prywatności i rozumiesz, że używamy plików cookies. Niektóre pliki cookie mogły już zostać ustawione.
Kliknij przycisk `Akceptuję`, aby ukryć ten pasek. Jeśli będziesz nadal korzystać z witryny bez podjęcia żadnych działań, założymy, że i tak zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Przeczytaj informacje o używanych przez nas Cookies