O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Forum 

Uwagi organizacyjne i porządkowe

95 postów | Ostatnia aktywność na 13.02.2013 przez Apis
Apis
Apis 13.02.2013, 11 lat temu
Odp: Nowa Gielda Pracy jednak nie wypal :(
Dyskusję o płatnej giełdzie pracy chciałbym zilustrować takim oto przykładem. Znany już nam wszystkim niemiecki serwis publikujący wszelkie wiadomości z dróg wodnych śródlądowych www.bonapart.de także prowadzi "Giełdę pracy" (Jobbörse) pod adresem http://www.bonapart.de/jobs [b]Czytamy tam w zasadach:[/b] [quote]Arbeitssuchende inserieren kostenlos. Nach 60 Tagen wird das Inserat automatisch gelöscht. Wer länger online bleiben möchte, zahlt 10 Euro (zzgl. MwSt.) für jeden weiteren Monat.[/quote] [i]Poszukujący pracy zamieszczaja ogłoszenia za darmo. Po 60 dniach anons jest automatycznie kasowany. Kto chce aby ogłoszenie pozostało dłużej - płaci 10 Euro+VAT (~50zł) za każdy następny miesiąc.[/i] [quote]Stellenangebote kosten 100 Euro (zzgl. MwSt.). Nach 60 Tagen wird das Inserat automatisch gelöscht, soweit keine Verlängerung geordert wird. [/quote] [i]Oferty miejsc pracy kosztują 100 Euro+VAT (~500 zł). Po 60 dniach są automatycznie usuwane o ile nie opłacono przedłużenia.[/i] [b]Porównajmy:[/b] nasza bezpłatna giełda funkcjonowała ładnych kilka lat. Wpisy w niej emitowane były przez 30 dni. Wielu ogłaszających się powtarzało swoje ogłoszenia zarówno po 30 dniach jak i w ciągu tych 30 dni nie płacąc nic - i tak przez kolejne lata. Teraz więc przyszedł okres "powtarzania" ogłoszeń i związanymi z tym opłatami. ===================================== A tak naprawdę to nasza poprzednia giełda - choć była pełna wpisów (stale było niemal sto) bo dawała szansę "trwania" wpisu przez miesiąc - powodowała jedynie zbędny moim zdaniem bałagan. Jak tylko czyjś wpis opuścił pierwszą stronę (pierwsze 20 wpisów) natychmiast dodawany był ponownie. Co z tego więc, że wpisów było 100, skoro one powtarzały się niemal na każdej stronie wpisów - czasem nawet kilka razy na jednej. Tak naprawdę istotnych było tych kilkanaście pierwszych - reszty nikt nie chciał już czytać gdyż zakładał, że to duble. Na dodatek wymieszane były oferty miejsc pracy z anonsami szukających pracy. Teraz ogłoszeń jest mniej ale są przejrzyście posegregowane i co najważniejsze: nie powtarzają się! Każda oferta jest unikalna a na dodatek listy zaopatrzone są w wyszukiwarkę - która pokaże swoją przydatność przy większej liczbie ogłoszeń a na pewno będzie ich coraz więcej. Mam sygnały, że zadowoleni z płatnej formy są oferujący miejsca pracy pośrednicy, których przedtem nie dopuszczałem do Giełdy bez złożenia jakiejś dotacji na portal.
Antaro
Antaro 04.02.2013, 11 lat temu
Odp: Nowa Gielda Pracy jednak nie wypal :(
Myślę ze czas zakończyć ten wątek. Rzeczywiście zbyt wcześnie jest, aby oceniać słuszność wprowadzenia opłat. Szanowna załogo, najważniejsze ze Giełda jest i spełnia swą funkcję. Chętnie również skorzystam, gdy zajdzie taka potrzeba. ( tu odpowiedz na pytanie Kapitana). Pozdrawiam
Apis
Apis 04.02.2013, 11 lat temu
Odp: Nowa Gielda Pracy jednak nie wypal :(
Mój portal nigdy na komercję nie był nastawiony - Facebook i NK owszem (reklamy) - ich użytkownicy to "mięso armatnie" zapewniające oglądalność tych reklam i nikogo tam nie obchodzi czy mają pracę, kłopoty czy zmartwienia.... Nie zamierzałem niczego zyskać czyniąc Giełdę płatną - co najwyżej święty spokój. I mam go. Giełda działa sama z siebie bez mojej ingerencji czy nadzoru nad poprawnością wpisów. Czy będą chętni zapłacić za ogłoszenie aby zyskać pracę to już chyba ich sprawa, nieprawdaż?
mefiu
mefiu 04.02.2013, 11 lat temu
Odp: Nowa Gielda Pracy jednak nie wypal :(
Ciekawy jestem ile by było ludzi na Facebook gdyby rejestracja była płatna ;) , nasza-klasa wymiśliła już płatne dodawanie wiekszej ilości zdjęć i co na tym zyskała ...
Apis
Apis 04.02.2013, 11 lat temu
Odp: Nowa Gielda Pracy jednak nie wypal :(
Mam pytanie: chcesz zamieścić ogłoszenie czy szukasz ofert pracy? Tych drugich zawsze było niewiele: dwie, trzy na setkę innych (teraz jest jedna na trzy). A jeśli chcesz zamieścić - to co stoi na przeszkodzie "odrodzenia się" - jak mówisz - giełdy? Założyciel wątku nie zamieścił nigdy żadnego ogłoszenia. Skąd więc ten kpiący ton o nowej Giełdzie i całym serwisie (kupa złomu)? Nie ma przymusu korzystania z Giełdy. To ja robiłem i robię grzeczność społeczności żeglugowej a nie na odwrót. Przypomnę tylko moment jej narodzin (proszę rzucić okiem na datę): http://www.zegluga-rzeczna.pl/infusions/news/news.php?readmore=26 Minęło wiele, wiele lat.... I niewiele się zmieniło w kwestii poruszonej tu: http://www.zegluga-rzeczna.pl/viewpage.php?page_id=30 Obydwie publikacje pochodzą mniej więcej z tego samego czasu.i Niejeden taki na stu był wówczas jeszcze małą dziewczynką mówiąca na księdza "Zorro"...
Antaro
Antaro 04.02.2013, 11 lat temu
Odp: Nowa Gielda Pracy jednak nie wypal :(
Teo[b][color=#cc0000]s[/color][/b] gratuluję, filtr naprawdę skuteczny. Fakt nie ma żadnego "oszołoma". Mam nadzieje że, giełda pracy w końcu ożyje (odrodzi sie). Pozostaje nam juz tylko czekać, zresztą giełda nie jest tematem przewodnim naszego serwisu. Ktoś pewnie się tym zaopiekuje.
S
Seehund 03.02.2013, 11 lat temu
Odp: Nowa Gielda Pracy jednak nie wypal :(
@Teos. Świetne pytanie. Przypuszczam, że zostalibyśmy zredukowani do średniej wielkości hotelowca. Biorę tu pod uwagę również personel hotelowy i gastronomiczny.
Teos
Teos 03.02.2013, 11 lat temu
Odp: Nowa Gielda Pracy jednak nie wypal :(
Myślę że śmietników w sieci jest wystarczająco dużo, nie ma powodu by udostępniać kolejny. Płatność za ogłoszenie jest świetnym filtrem na wszelkiego typu oszołomów. Tak przy okazji , zastanawiam się jak liczna byłaby załoga gdyby rejestracja na portalu nie była darmowa ?
Antaro
Antaro 03.02.2013, 11 lat temu
Odp: Nowa Gielda Pracy jednak nie wypal :(
Jeśli "odwrotu już nie ma", i nikt na tym nie zarabia. Proponuję umieszczenie Giełdy Pracy w innym miejscu. Miejsce w stylu Hydepark, gdzie kazdy zamiesci co chce. Niech to bedzie śmietnik, ale nasz gdzie kazdy znajdzie coś dla siebie. Mam nadzieję ze link do tego miejsca, będzie bez problemu zamieszczony na naszej stronie. Pozdrawiam
Trawers
Trawers 03.02.2013, 11 lat temu
Odp: Nowa Gielda Pracy jednak nie wypal :(
Dla niektórych dobrze byłoby wprowadzić opłatę SMS za każdą wypowiedź, bo zęby bolą jak się ich wpisy czyta :D Najpierw sami piszą tu: http://www.zegluga-rzeczna.pl/infusions/news/news.php?readmore=1408#c160522 [quote]10-15 PLN SMS - jesli ktos zapyta dlaczego tak drogo odrazu odpowiem . Gdyz odstraszy to ewentualnych dowcipnisiow i zgrywusow od zamieszczania ogloszen pt. Uwaga na Firme Uwaga na tego czy owego . tylko czyste ogloszenia o prace "Szukam pracy" i "Dam pracę".[/quote] A potem sami sobie zaprzeczają. Kapitanie - nie słuchaj tego brzęczenia i rób swoje.
Greg
Greg 03.02.2013, 11 lat temu
Odp: Nowa Gielda Pracy jednak nie wypal :(
Kapitan informował, że albo zlikwiduje Giełdę - albo zrobi ja płatną. Jeśli na płatną chętnych nie będzie to tak jakby giełda została zlikwidowana. Kto na tym stracił, Kapitan? Raczej nie - ma święty spokój i mniej pracy z akceptacją czy poprawianiem każdego wpisu. A to nie giełda stanowiła o jakości tego serwisu zwłaszcza, że pełno tam było wpisów jednych i tych samych osób. To ich głównie przesiała teraz nowa Giełda.
Apis
Apis 03.02.2013, 11 lat temu
Odp: Nowa Gielda Pracy jednak nie wypal :(
Po zaledwie dwóch dniach od włączenia trudno zgodzić się z Twoją oceną - zwłaszcza z tym "nie wypał". Powtarzam: była darmowa - można było dbać w inny sposób o to aby nadal działała. Teraz już odwrotu nie ma.
Apis
Apis 11.12.2011, 13 lat temu
Odp: Pomóżmy naszemu statkowi!
U dołu strony (tuz nad ruchomym paskiem "Partnerzy" ) jest odnośnik "Dotacja". Tam są szczegóły. Dziękuję za gotowość :D
Odpowiedział(a) w Pomóżmy naszemu statkowi!
Pawko
Pawko 11.12.2011, 13 lat temu
Odp: Pomóżmy naszemu statkowi!
Wyslij mi dane przelewu na PRV a pomoge symboliczna kwota aby nasz statek nie zatonal.
Odpowiedział(a) w Pomóżmy naszemu statkowi!
Apis
Apis 11.12.2011, 13 lat temu
Odp: Pomóżmy naszemu statkowi!
Nasz serwis przeszedł w tym roku gruntowne przeobrażenie wymuszone koniecznością kolejnej optymalizacji: podniesienia poziomu bezpieczeństwa danych, poprawy działania wielu funkcji i generalnie wymiany "silnika" strony na nowocześniejszy. Spowodowało to konieczność nie tylko zmiany szaty graficznej. Prawie dwa miesiące codziennych, mozolnych działań kosztowało mnie bezstratne przekonwertowanie wszystkich plików baz danych na potrzeby tych zmian. Odbyło się to niemal bezboleśnie - serwis zamknąłem raptem na dwie doby. Niektóre ze zmian wprowadzam sukcesywnie nawet do tej pory. Z perspektywy prawie pół roku po zmianach można powiedzieć, że po pierwszych, przejściowych kłopotach Załoga oswoiła się z nowym układem i chyba już bez problemów porusza się po pokładzie. Ten rok również przyniósł wiele zmian innej natury, o których nie będę pisał. Dość powiedzieć, że nastąpił rozłam w łonie Redakcji rzutujący niekorzystnie na całą Załogę. Konieczne były radykalne posunięcia, które - jak widać - wygasiły konflikty i na statku zapanowała znów normalna atmosfera. Zapewne z tego powodu ubyło nam kilku "żarliwych wyznawców", a "negatywna kampania" prowadzona tu i ówdzie także do tego się też przyczyniła. Straciliśmy troszkę na wskaźnikach odwiedzin co odbiło się na PageRank w Google (mieliśmy 5/10 - mamy 4/10), ale nie ilość lecz jakość.... Nadal jesteśmy na pierwszym miejscu w wynikach wyszukiwania dla frazy "Żegluga śródlądowa". Wyniki te nie biorą się jednak same z siebie i czyjaś praca - codzienna i wielogodzinna - za tym się kryje. Jak bumerang wraca więc "wstydliwy" temat kosztów. Dyskusja w tym wątku jednak umarła... Widać wielu uważa, że nie warto się zagłębiać w ten temat, bo "jakoś to będzie"... A właśnie zbliża się kolejny moment opłacenia naszego serwera... Wprawdzie z drobnych lecz stałych wpłat uzbierała się wystarczająca kwota, ale naszej załodze chyba daleko do poczucia solidarności. Nadal można przyjąć za pewnik, że serwis utrzymuje się ze stałych, drobnych wpłat zaledwie kilku załogantów oraz "akcyjnych" (sporadycznych choć wyższych) wpłat kolejnych kilku. Wszystkim im serdecznie dziękuję - bez tych wpłat już dawno przestałbym się bawić w redagowanie jedynego w Polsce żeglugowego serwisu z prawdziwego zdarzenia. Pozdrawiam Załogę u progu kolejnego .... okresu abonamentowego.
Odpowiedział(a) w Pomóżmy naszemu statkowi!
slepowron
slepowron 19.04.2011, 13 lat temu
Odp: Regulamin serwisu
Tak jest p.Kapitanie popieram.Ma być porządek i dyscyplina.Pozdrawiam serdecznie praktykant na pokładzie Jacek Sługocki vel Ślepowron.
Odpowiedział(a) w Regulamin serwisu
Apis
Apis 19.04.2011, 13 lat temu
Odp: Nowy regulamin forum
W związku z tym, że na początku bieżącego roku znienacka zaostrzyła się dyskusja na temat praw i obowiązków użytkownika naszego serwisu - informuję, że w menu głównym dodałem linki bezpośrednie do regulaminu serwisu i regulaminu forum. [b]Regulamin serwisu[/b] jest zbiorem norm akceptowanych podczas rejestracji. Niestety - niewielu ludzi czyta przed akceptacją cokolwiek, Stąd potem mają problemy nie tylko w internecie ale także w bankach, umowach z firmami. [b]Regulamin forum[/b] oprócz zasad pokojowego współistnienia w naszej zbiorowości podaje także pewne techniczne wskazówki i zalecenia, których należy przestrzegać także dlatego, aby niepotrzebnie nie powiększać objętości baz danych naszego serwisu. Ponieważ ostatnio zaczęły sie mnożyć przypadki lekceważenia obu regulaminów - przypominam, że za takie postępowanie grożą sankcje, które będę z całą konsekwencją stosował wobec każdego niezależnie od stażu, wkładu i innych kryteriów rzekomo "uprawniających" do traktowania innych w sposób z regulaminem niezgodny.
Odpowiedział(a) w Nowy regulamin forum
Apis
Apis 19.04.2011, 13 lat temu
Odp: Regulamin serwisu
W związku z tym, że na początku bieżącego roku znienacka zaostrzyła się dyskusja na temat praw i obowiązków użytkownika naszego serwisu - informuję, że w menu głównym dodałem linki bezpośrednie do regulaminu serwisu i regulaminu forum. [b]Regulamin serwisu[/b] jest zbiorem norm akceptowanych podczas rejestracji. Niestety - niewielu ludzi czyta przed akceptacją cokolwiek, Stąd potem mają problemy nie tylko w internecie ale także w bankach, umowach z firmami. [b]Regulamin forum[/b] oprócz zasad pokojowego współistnienia w naszej zbiorowości podaje również pewne techniczne wskazówki i zalecenia, których należy przestrzegać także dlatego, aby niepotrzebnie nie powiększać objętości baz danych naszego serwisu. Ponieważ ostatnio zaczęły sie mnożyć przypadki lekceważenia obu regulaminów - przypominam, że za takie postępowanie grożą sankcje, które będę z całą konsekwencją stosował wobec każdego niezależnie od stażu, wkładu i innych kryteriów rzekomo "uprawniających" do traktowania innych w sposób z regulaminem niezgodny.
Odpowiedział(a) w Regulamin serwisu
Apis
Apis 02.01.2011, 13 lat temu
Odp: Pomóżmy naszemu statkowi!
Zyga - ani przez chwilkę nie zwątpiłem w Załogę. Dyskusję odświeżyłem z konieczności w jakiej znalazł się nasz statek z powodu stałego zwiększania się jego popularności. Pomysł z płatną Giełdą pojawił się przy tej okazji. Prześledziłem dostępne informacje na temat systemów mikropłatności przez sms i opisałam co i jak.... Jak poinformowałem - dokupiłem serwer przeznaczony wyłącznie dla naszego portalu. To poza jednorazowym, przyspieszonym (bo nie upłynął jeszcze okres abonamentowy dotychczasowego serwera) wydaniem pieniędzy pochodzących z dotacji niczego nie zmienia na gorsze. Utrzymanie dwóch serwerów kosztuje więcej, ale... Ten drugi (stary) serwer może posłużyć jako swoisty zawór bezpieczeństwa. W razie ponownych problemów z limitami - można będzie umieścić np. bazy danych na jednym a pozostałe pliki na drugim serwerze. Wówczas transfer do- i z baz będzie obciążać jeden a transfer pozostałych danych drugi serwer. Stwarza to możliwość reagowania przeze mnie bez zbędnych alarmów.
Odpowiedział(a) w Pomóżmy naszemu statkowi!
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.
nie możesz rozpocząć ankietę na tym forum.
nie możesz dodawać załączniki w tym forum.
nie możesz pobierać załączniki na tym forum.
Moderator: Administrator

Filtruj po tagach

Popularne wątki w tym tygodniu

Nie znaleziono wątków
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na nasze ustawienia prywatności i rozumiesz, że używamy plików cookies. Niektóre pliki cookie mogły już zostać ustawione.
Kliknij przycisk `Akceptuję`, aby ukryć ten pasek. Jeśli będziesz nadal korzystać z witryny bez podjęcia żadnych działań, założymy, że i tak zgadzasz się z naszą polityką prywatności. Przeczytaj informacje o używanych przez nas Cookies