Pytania i odpowiedzi >3. Jak dodać avatar?
Jak dodać avatar i co to jest
Jak dodać avatar i co to jest
Z cyklu "Stachu, jak TO się robi?" Rozdział "Dlaczego nie mam avataru?"

Avatar - Nazwa ta pochodzi od sanskryckiego słowa avatara, oznaczającego w hinduizmie wcielenie bóstwa, które zstępuje z nieba na ziemię w postaci śmiertelnej - ludzkiej, zwierzęcej lub mieszanej.

1. Aby inni użytkownicy i goście strony "Żegluga śródlądowa..." mogli dostąpić zaszczytu obejrzenia Twojego boskiego oblicza musisz po pierwsze znaleźć swoje zdjęcie z okresu największej świetności (żeby Cię koledzy poznali, a dziewczyny, żeby się nie przestraszyły)
2. Zdjęcie to należy teraz zeskanować (skaner to takie piekielne urządzenie, które najlepiej obsługują dzieci, a jeszcze lepiej wnuki). Można też zrobić zdjęciu zdjęcie aparatem cyfrowym i wrzucić je na dysk (najlepiej twardy).
3. Zeskanowane zdjęcie należy teraz zmniejszyć do rozmiarów, jakich bez okularów nie widać. czyli 100x100 pikseli. Do tego celu może posłużyć szatański program GIMP, PHOTOSHOP, lub inne, które najlepiej obsługują dzieci, a jeszcze lepiej wnuki.

I cóż teraz począć dalej?
1. Zapisać zmniejszone zdjęcie w takim miejscu dysku, żeby je można było znaleźć (dobrze, że dyski są okrągłe, bo nic nie można wrzucić do kąta)
2. Teraz należy wejść na stronę "Żegluga śródlądowa..."
3. Zagłosować na tę stronę, jeśli akurat bierze udział w jakichś konkursach i rankingach wymagających klikania w odpowiednie miejsce (w okienku "nasi przyjacieke" klikamy w znaczek "Żagle"). ;)
4. Wpisać w miejscu logowania swój Login
5. Otworzyć notes i znaleźć hasło
6. wpisać hasło i kliknąć "zaloguj"
7. Kliknąć na "edytuj profil"
8. Uzupełnić wszystkie puste rubryki
9. Dojechać do słowa "avatar" i kliknąć "przeglądaj"
10. Teraz trzeba znaleźć miejsce, gdzie schowaliśmy nasze pomniejszone zdjęcie, zaznaczyć je i kliknąć OK
11. Po chwili (zależnej od szybkości używanego komputera) zdjęcie naszego zacnego, boskiego oblicza powinno pokazać się na środku strony, poniżej zaklęcia "avatar"
12. Jeśli tak się stanie - każda wiadomość wysłana na forum i tylko na forum będzie opatrzona wybranym avatarem.
13. Jeśli zaś avatar nie umieści się we właściwym miejscu należy poprosić o pomoc dzieci, a najlepiej wnuki.
14. Pochwalić Ewkę w "Hyde Parku" za to, że tak zgrabnie wszystko przedstawiła, iż problemów z avatarem nie ma nawet ten, kto dzieci ani wnuków nie posiada (jeszcze - hi hi hi, wypadki chodzą po ludziach).
Do góry