Pytania i odpowiedzi >2. Poruszanie się po serwisie (nawigacja)
1. Aktualności - jaki jest ich układ?2. Artykuły - jak je wyświetlić?3. Pliki do pobrania - jak z tego korzystać?4. Panel uzytkownika - do czego służy?
5. Czy niezalogowany uzytkownik widzi wszystkie opcje i odnosniki?
1. Aktualności - jaki jest ich układ?
Wszystkie wiadomości pojawiają się na głównej stronie serwisu w porządku malejącym w/g daty dodania: najnowsze - najwyżej, najstarsze - najniżej. na samym dole pojawia się wybór następnej strony (jeszcze dawniejszych) newsów.

Wyjątkiem są jedynie tzw. newsy "przyklejone" (szczególnie ważne, dyskusyjne itp.), które bez względu na datę dodania będą zawsze najwyżej.
Do góry
2. Artykuły - jak je wyświetlić?
Po kliknięciu w odnośnik "Artykuły" otwiera się strona z grupami tematycznymi. W każdej z nich znajdują się artykuły, których liczba podana jest w nawiasach. Kliknąwszy w grupę tematyczną wyświetlą się tytuły artykułów - wybieramy ten, który chcemy przeczytać.
Do góry
3. Pliki do pobrania - jak z tego korzystać?
Opcja dostepna jest dla zalogowanych użytkowników. Kliknąwszy w odnośnik "Pliki do pobrania" przenosimy się na stronę grup tematycznych (rodzajowych - filmy, teksty itp...). Liczba zamieszczonych plików w każdej kategorii podana jest w nawiasach. Wybieramy grupę (np. filmy) a nastepnie nazwę pliku, który chcemy pobrać.
Do góry
4. Panel uzytkownika - do czego służy?
W panelu użytkownika, który pojawia się na samej górze strony po prawej zalogowanym użytkownikom możemy:
1. Edytować nasz profil (zaktualizować dane adresowe, e-mail, avatar, zmienić hasło itd.)
2. Przejrzeć skrzynkę Prywatnych wiadomości, wysłać prywatną wiadomość itp.
3. Wylogować się

W tym panelu na samym dole pojawia się także informacja o tym, że ktoś wysłał do nas Prywatną Wiadomość. Komunikat podaje tez liczbę nowych wiadomości.
Do góry
5. Czy niezalogowany uzytkownik widzi wszystkie opcje i odnosniki?
Nie. Publicznie dostępne są tylko niektóre odnośniki oraz teksty. Nie jest także dostępna część forum oraz możliwość komentowania i oceniania tekstów.

Po zarejestrowaniu i zalogowaniu użytkownik uzyskuje dostęp do całości serwisu. Uzyskuje więc możliwość dodawania (nadesłania) własnych tekstów, zdjęć itp. Może także komentować i oceniać zamieszczone treści, brać udział w dyskusji na forum i w Hyde Parku czyli Mini-czacie (shoutbox).

Procedurę rejestracji i logowania opisano oddzielnie.
Do góry