Pytania i odpowiedzi >7. Dodawanie newsów, artykułów, linków i fotek
1. Jak dodać news ?2. Jak dodać artykuł ?3. Jak dodać fotki do naszych albumów4. Jak dodać link do wrtościowej bądź zaprzyjaźnionej strony?
1. Jak dodać news ?
1. Zaloguj się - tylko zalogowani majją możliwość dodania nowinek i gorących informacji.

2. Wybierz w panelu "Nawigacja" opcję "Dodaj newsa". Nie używaj tej funkcji jeśli nie wiesz do czego służy. Do korespondencji, powiadomień czy ogłoszeń mamy inne opcje w serwisie.

3. Wypełnij pola tekstowe lub wklej tekst przygotowany w zewnętrznym edytorze. Pamiętaj, że niektórych znaków z Worda serwis nie będzie prawidłowo interpretował - chodzi głównie o cudzysłowy, "długie" myśliniki i wielokropki. Sprawdź więc poprawność tekstu pod tym kątem.

4. Wybierz "Podgląd newsa" aby sprawdzić jak będzie wyglądał tekst i popraw ewentualne błędy.

5. Jeśli wszystko jest OK - kliknij "Dodaj newsa" i czekaj na zatwierdzenie go przez Administratorów. Dopiero po tej akceptacji news pojawi się w serwisie.

Do góry
2. Jak dodać artykuł ?
1. Wybierz w okienku wyboru dostępne kategorie aby Twój artykuł odpowiadał jednej z nich.

2. Wpisz temat / tytuł Twojego artykułu.

3. Opisz w kilku słowach czego on dotyczy w pierwszym polu edycji.

4. W drugie pole edycji wpisz lub wklej z zewnętrznego edytora tekstu treść artykułu. Pamiętaj, że niektórych znaków z Worda serwis nie będzie prawidłowo interpretował - chodzi głównie o cudzysłowy, "długie" myśliniki i wielokropki. Jeśli wpisuje się je z klawiatury - są prawidłowe.

5. Kliknij "Podgląd artykułu" aby sprawdzić jak się prezentuje

6. Jeśli wszystko jest OK - kliknij "Dodaj artykuł" i czekaj na zatwierdzenie go przez Administratorów. Dopiero po tej akceptacji artykuł pojawi się w serwisie.

Do góry
3. Jak dodać fotki do naszych albumów

Każdy zarejestrowany i zalogowany użytkownik może wysłać zdjęcie do galerii, które po zatwierdzeniu przez Redakcję zostanie umieszczone w wybranym przez użytkownika albumie. Prosimy jednak o przestrzeganie kilku zasad:

1. Zdjęcia nie mogą przekraczać "wagą" pliku 150 kB

2. Format proszę ograniczyć do max 800 x 600 pikseli

3. Prosimy o dokonanie retuszu w celu poprawy jakości a jeśli nie jest to możliwe lub nie potraficie tego samodzielnie zrobić - proszę wysłać fotkę e-mailem na adres Redakcji - zrobimy to sami. Zależy nam na dobrej jakości i czytelności zdjęć.

4. Proszę nie stosować w nazwach plików do przesłania polskich znaków diakrytycznych ani spacji, kropek, znaków nawiasów itp. Pliki nazwać najlepiej np.: foto1, foto2 albo cyframi. Można napisać także ich oryginalną nazwę zastępując spacje podkreślnikiem lub myślnikiem i zmieniając na "zwykłe" polskie litery np. Andrzej_Podgorski lub Jozef-Polak. Należy zmienić ich nazwy przed wysłaniem - jeszcze na swoim komputerze. Dokładny opis (czyli nadanie fotce tytułu oraz opisanie jej treści) zapewnia formularz jaki trzeba wypełniać dodając zdjęcie. W nim można już pisać w sposób dowolny stosując polskie litery i spacje.

5. Proszę koniecznie z rozwijalnej listy wybrać album, do którego zdjęcie ma być dodane!

Posługiwanie się Albumem przy przeglądaniu jest bardzo proste. Wybieramy interesujący nas album, klikamy interesującą nas miniaturkę zdjęcia, a każde z nich można jeszcze (poprzez kliknięcie na nim) powiększyć (otworzy się nowe okno). Zapraszamy do dodawania komentarzy lub uzupełniania w nich opisu fotografii (np. o nazwiska osób uwiecznionych na fotografii). Prosimy także o zgłaszanie potrzeby założenia albumu dla konkretnego rocznika, tematu itd...

Do góry
4. Jak dodać link do wrtościowej bądź zaprzyjaźnionej strony?
Funkcja "Dodaj link" służy wyłącznie do zasugerowania administratorom dodania jakiejś strony internetowej do naszego spisu wartościowych witryn o pokrewnej tematyce lub stron naszych kolegów, przyjaciół - godnych polecenia innym użytkownikom naszego serwisu. Spis ten otwieramy odnośnikiem Przydatne linki w menu głównym.

1. Wybieramy kategorię, której odpowiada sugerowana strona

2. Wpisujemy jej nazwę

3. Wklejamy lub wpisujemy jej adres internetowy

4. Dodajemy krótki opis

Funkcja ta nie służy do zwracania uwagi (poprzez zamieszczenie linka) na pojedynczy artykuł, informację lub zdjęcie zamieszczone gdzieś w sieci. Do tego służy opcja "dodaj newsa (artykuł, zdjęcie)" zgodnie z zasadami opisanymi przy tych funkcjach.

Do góry